Що таке проект

Що таке проект?

Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки у вашому житті проектів? Написання твору в школі, ремонт у квартирі, придбання машини, пошук роботи – усе це можна описати, як проект.

Щоб зрозуміти, що є проектом, важливо провести для себе межу між проектом і процесом.Процес – це повторюване завдання або операції, які дають очікуваний результат.Прикладом процесу може бути: продаж квитків, управління командою, друк банерів, ранкові пробіжки. Головна ознака процесу – повторюваність. До того ж, результат процесу передбачуваний.

Грант — це кошти, що надаються на безповоротній основі некомерційним організаціям або фізичним особам на реалізацію соціальних проектів, благодійних програм, на проведення досліджень, навчання, на інші суспільно корисні цілі з наступним звітом про їх використання та результати зміни ситуації.

Найчастіше виділення грантів відбувається в ході реалізації грантової програми. Грантова програма — план дій з організації цільового фінансування проектів грантозаявників.

Гранти розподіляються на конкурсній основі. Залежно від умов конкурсу в ньому можуть брати участь зареєстровані громадські організації, муніципальні і державні організації, творчі колективи або фізичні особи.

Основні ознаки проекту:

-Обмежений час його виконання, є точка початку проекту та точка кінця.

-Для його реалізації потрібні ресурси, і вони обмежені.

-Проект – це тимчасова система, він не повторюється після завершення (але може початися новий проект).

-Проект – це завжди керування змінами.

-Результат проекту – непередбачуваний і завжди унікальний.

Прикладом проекту може бути: створення сервісу з продажу квитків, набір команди проекту, розробка дизайну банерів для концерту, марафон.

Для кращого розуміння основних моментів проекту, можна використовувати трикутник проекту, в основі якого є три основні межі:

-час - а саме чітке розуміння обмеженності часу реалізації проекту;

- зміст проекту  - він включає в себе якісну наповненість, завдання та активність (тобто що саме та яким чином ви будете робити під час реалізації проекту)

-гроші- сюди входять усі ресурси (людські, грошові), які необхідні або будуть застосовуватися під час реалізації проекту.

Ці всі три ознаки складаються в четверту та,мабуть, найголовнішу межу, яка їх об’єднує : якість реалізації проекту.

Трикутник наочно показує, що, якщо ми змінимо хоча б одну грань, це потягне за собою ще як мінімум одну з них. Наприклад, якщо скорочується грань часу проекту (нам потрібно закінчити його на місяць раніше), це може означати, що ми скорочуємо зміст проекту, тобто зменшуємо кількість активностей. Або якщо ми, навпаки, хочемо збільшити кількість активностей, ми повинні або збільшити бюджет, або додати час, або пожертвувати якістю.

Яскравий приклад, де такий трикутник ми застосовуємо підсвідомо, – це ремонт квартири. Ми не можемо зробити його і швидко, і дешево, і якісно. Якщо хочемо підвищити якість, доводиться збільшувати бюджет тощо.

Отже, при написанні проекту, ви повинні чітко розуміти, на що спрямована ваша ідея, за який час ви можете її реалізувати, хто або що(які дії, спеціалісти, волонтери, заходи тощо) вам потрібно для реалізації вашої задумки, та яке фінансування що повністю реалізувати задумане.


8 февраля 2021 г. 2:25:51 113

Коментарi

Ваше имя:
Коментарий: