Орнітологічний заказник Булахівський лиман

9 серпня на території Межирицької ОТГ за для поліпшення екологічного стану Орнітологічного заказнику Булахівського лиману "Агенція економічного розвитку м.Павлоград" провела челлендж - суботник з пізнавальною екскурсією. Захід відбувся  в рамках проекту "Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України, фаза2", який впроваджується Фондом розвитку громадських організацій "Західноукраїнський ресурсний центр" спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

 До суботника долучилися люди різного віку та різних професій, як мешканці села Булахівка, так і небайдужі павлоградці. Найбільше всього знайшли пластика, стекла, шин та побутових відходів. Його після себе залишають відпочивальники. Накопичення сміття в природних комплексах має сильний негативний вплив. Для більшої поінформованості був встановлений інформаційний банер.

Територія заказника загальною площею  100 гектар - унікальний природний комплекс, розташований на півночі степової зони. Державний орнітологічний заказник є місцем постійного проживання значної кількості водоплавних птахів. З огляду на важливість охорони місця постійної концентрації водоплавних і рідкісних видів птахів, в 1977 році вирішено було організувати в цьому районі орнітологічний заказник Булахівський лиман. У заказнику біля села Булахівка за останні роки значно збільшилася кількість птахів, що гніздяться, які занесені до Червоної книги України. Та всі вони потребують захисту та особливого ставлення до місць їх проживання. На території заказнику ви можете зустріти:чоботардерихвіст степовийходуличник, журавель сірий.

 Всі ми любимо відпочивати на природі. Від природи ми беремо силу та енергію для майбутньої діяльності. Проте, чи задумуємось над тим, що природа – це не просто домівка для великої кількості представників флори та фауни, але і певна екосистема у якій все взаємопов’язане? Відповідно існують правила поведінки на природі, яких потрібно дотримуватися. Актуально це особливо для цінних територій, які мають природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища

Користуючись нагодою, хочемо ще раз  подякувати усім тим, хто долучився до  суботника.  Особливу вдячність хочемо виразити голові громади Межирицький ОТГ в особі Луценко Олександра Григоровича, а також голові Булахівської сільської ради Гузь Ірині Олександрівні за підтримку ініціативи та наданні транспорту для вивезення сміття, та  за допомогу в організаційних питаннях.

                                                            

images.pngБез названия.png

Без названия (1).png


13 августа 2019 г. 10:43:32 418

Коментарi

Ваше имя:
Коментарий: