Дніпропетровщина одна з перших регіонів України, в якій вводиться інклюзивна освіта

Прес-служба Дніпропетровської облдержадміністрації повідомляє, що в кожному районі Дніпропетровщини відкриють Інклюзивно-ресурсні центри. Відповідне рішення скріпили Меморандумом. Його підписала ДнепрОГА з главами міст, райрад, об'єднаних територіальних громад.

Screenshot_14.png

Першою в Україні система інклюзивного навчання здійснена на Дніпропетровщині.

«Дніпропетровщина - лідер в Україні по впровадженню інклюзивної освіти. Область працює над створенням в школах освітнього середовища для особливих дітей. У 2017 році перший в Україні Інклюзивно-ресурсний центр відкрили в Солонянської опорній школі. Цей проект - частина соціальної програми «Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації» голови Благодійного Фонду Порошенка, дружини Президента України Марини Порошенко. Зараз такий досвід буде поширюватися на всю область », - зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резниченко.


Інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) відкриватимуть при школах і в нових, окремо зведених будинках. Такі центри з'являться в усіх містах, районах і громадах.

Screenshot_15.png

У Інклюзивно-ресурсному центри передбачено забезпечення рівних можливостей доступу всіх дітей до навчання. Діти з особливими потребами навчатимуться у звичайній школі і дитсадках - це найкраща світова практика, яка дозволить таким дітям спілкуватися з оточуючими однолітками і бути повноцінним членом суспільства. В ІРЦ будуть займатися діти від 2 до 18 років.

Screenshot_16.png

«Діти з особливими потребами не будуть вчитися в інтернатах радянського типу, як раніше. Створення інклюзивно-ресурсних центрів дає можливість ввести особливих дітей в сучасну українську школу. Завдяки цьому діти будуть відчувати себе комфортно », - розповів перший заступник голови ДнепрОГА Олег Кужман. «Діти матимуть можливість навчатися в сучасних школах і сучасних інклюзивних класах».

Завдання Інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ) створити умови для повноцінної освіти дітям з особливими потребами. Щоб діти відчували себе повноцінними громадянами суспільства. З дітьми будуть займатися психологи, навчені педагоги.

Screenshot_17.png

У Дніпропетровському регіоні вже створено 150 Інклюзивної-ресурсних центрів, в яких навчається близько 500 учнів.

За матеріалами видань Дніпропетровщіні

21 февраля 2018 г. 6:23:29 487

Коментарi

Ваше имя:
Коментарий: