В рамках проекту «Громада своїми руками». Один з переможців - проект: «Мій край - моя історія жива. Музей, що говорить».

В щорічному соціальному проекті компанії ДТЕК - «Громада своїми руками», в цьому році взяли участь мешканці 42 територій України, де працюють підприємства ДТЕК. Бюджет конкурсу від ДТEК складає 11,5 млн грн., в тому числі 3,1 млн грн. – в регіоні Західний Донбас.

Дуже багато красивих, потрібних і корисних проектів реалізується в селах Павлоградського району. З 25 поданих проектів будуть реалізовані ідеї 12 переможців, на їх реалізацію компанія ДТЕК виділила 517,4 тис. грн. Адмініструє конкурсні проекти Агенція Єкономічного розвитку м. Павлоград.

ср13.jpg
В конкурсі міні - грантів в сільській місцевості Павлоградського району, можливість реалізувати невеликі проекти своїми руками одразу сприйнялась с повагою.

В результаті, в рамках проекту «Громада своїми руками» - один з переможців - проект: «Мій край - моя історія жива. Музей, що говорить».

В селі Кочережки, з 1990 року існує шкільний краєзнавчий музей, створений за рахунок творчого ентузіазму мешканців села, вчителів Кочережського НВК, та учнів групи "Пошук". Він є центральним об’єктом краєзнавчих маршрутів.

P1340895.jpg

На сьогодні необхідно оновити цей об’єкт історії: стенди, вітрини, тощо. Тож, метою є створити сучасний мультимедійний краєзнавчий музей на базі існуючого. Оновлений музей зможуть оцінити не тільки мешканці села, а й жителі навколишніх міст та району. В ході реалізації проекту буде створено сучасний музей, який допоможе ознайомитися у повній мірі з історією, флорою та фауною нашого унікального Павлоградського регіону.

«Наш музей нереставрувався з 1990 року, з моменту його заснування. Йде час, сучасність вимагає нових тенденцій. Тому ми вирішили створити «Музей, який говорить». Суть цього проекту в тому, що музей сам буде говорити словами очевидців і учасників подій про те, що сталося. Це буде інтерактивний музей, в якому будуть показувати відео зі спогадами жителів села, а кожен стенд розповість про те, що на ньому представлено»,- поділився своєю ідеєю автор одного з проектів - переможців, учитель історії з с. Кочережки Юрій Ляшенко.

P9200572.JPG

У 2017 році в рамках проекту відбудеться два конкурси: Конкурс заявок на отримання міні-грантів (до 50 тис. грн) і Конкурс ідей на отримання великого гранту для пілотних територій (до 200 тис. грн). Обидва конкурси спрямовані на реалізацію великих і маленьких ідей, які покликані поліпшити населені пункти, в яких живуть учасники конкурсу.

p1370153-87313.jpg

Конкурс міні-грантів проходить за ініціативою та фінансовою підтримкою міської влади та Компанії ДТЕК. Організатор конкурсу - Павлоградська міська рада, адмініструє конкурс Агенція Єкономічного розвитку. Основною метою цього конкурсу є об’єднання громади, сприяння активності мешканців міста та громадських ініціатив, спрямованих на вирішення проблем суспільства.
У серпні з усіх проектів-переможців на всій території України буде обрано п'ять найяскравіших. Їх автори додатково отримають до 100 тис.грн. Вибирати кращих буде Національна конкурсна комісія.


20 августа 2017 г. 22:56:06 257

Коментарi

Ваше имя:
Коментарий: